Ďalšie témy

Ošetrenie pleti metódou Dr. Hauschka
Domáca starostlivosť o pokožku

Antroposofická starostlivosť o pokožku

Pri starostlivosti o pokožku treba podporiť prirodzenú funkciu pokožky, zharmonizovať metabolické pochody vo vnútri organizmu a prispieť k duchovnej a duševnej rovnováhe človeka. Hľadisko celostného prístupu spočíva predovšetkým v tom, že na pokožku pozeráme ako na orgán zúčastňujúci sa látkovej výmeny, termoregulácie, duchovných a duševných procesov vo vnútri nášho tela. Všetky naše ošetrujúce postupy a doporučenia potom smerujú k tomu, aby sa dosahovalo najvyššej rovnováhy vo všetkých týchto oblastiach.

V ponuke kozmetiky pre prirodzenú starostlivosť o pokožku preto nenájdete žiadne chemické látky, farbivá alebo stabilizátory. Tiež nelogické postupy pri ošetrení pleti sa nepoužívajú (peeling, AHA-kyseliny, ceramidy, lipozomy a pod.). Všetky tieto a im podobné látky narušujú prirodzený kožný plášť, a tým zvyšujú riziko priepustnosti kože voči vonkajším vplyvom a spôsobujú zvýšené odparovanie vody.

Používajú sa výnimočné prípravky v starostlivosti o pokožku tváre, tela, jedinečné prípravky v starostlivosti o vlasy, zuby, ústnu dutinu, oči, nechty. Tieto prípravky efektívne a veľmi rýchlo napomáhajú v liečbe akné, nečistej pleti, ekzémov, lupienky, rozšírených žiliek a iných defektov na koži.

Za pomoci potravinových doplnkov máme potom možnosť detoxikovať lymfatický systém, čistiť pečeň a obličky, posilovať srdce a cievy, bojovať s plesňou, predchádzať osteoporóze a paradentóze, zbavovať sa lupín a svrbiacej pokožky a pod., a cielene tak posilovať svoj imunitný systém, a tým napomáhať zlepšeniu svojho zdravotného stavu. Prípravky sú vhodné i pre deti, ktorých pokožka a obranný systém ešte nie je úplne vyvinutý a v dnešnej prechemizovanej dobe je vystavený zvýšenému riziku poškodenia.

Na Slovensku sú v súčasnosti dostupné prípravky dvoch firiem, ktoré spĺňajú náročné hľadisko jednoty a harmónie pri ošetrení.

  • WELEDA
  • WALA - kozmetika Dr. Hauschka so špecifickým ošetrením pleti metódou Dr. Hauschka.

Rozhodujúce pri výrobe prípravkov oboch firiem je uvedomelý výber prírodných látok a ich vzťah k procesom v kožnom aparáte. Dôležité je pestovanie surovín (bylín), pochádzajúcich výhradne z biologicko - dynamického či ekologického poľnohospodárstva alebo kontrololovaného voľného zberu. Všetka práca s rastlinami je prevádzaná výhradne ručne. Nepoužívajú sa žiadne hnojivá, postreky alebo mechanizácia.

Pri spracovaní surovín sa využíva jedinečných pracovných postupov, zachovávajúcich účinnosť všetkých látok rastliny, ktoré tvoria ucelený systém pôsobiaci ako jeden celok.

So svojími ochrannými, posilujúcimi, oživujúcimi a regeneračnými vlastnosťami nás môže táto kozmetika sprevádzať v každom veku. Po jej používaní sa nedostavia okamžité účinky, nevytvorí sa však žiadna závislosť. Pokožka bude krôčik po krôčiku fungovať zdravo, normálne.