Ďalšie témy

Eurytmické (b)
Eurytmické (d)
Eurytmické (g)
Eurytmické (k)
Eurytmické (m)
Eurytmické (n)

Eurytmické (m)

je porozumenie, chápajúce vnútorné spojenie s nejakou vecou. Ľudia zvyknú, ak chcú potvrdiť, že niekomu Eurytmické (m) porozumeli, povedať: mh, to je radosť alebo uspokojenie z toho, že sme niekomu porozumeli. To porozumenie svetu je veľkolepo naznačené v posvätnej slabike Indov: aum, m. Ide teda o to, že uchopíme (uchopenie príde najskôr), potom vnikneme do vnútra tej inej veci, a potom jej porozumieme. Zostaneme stáť, takže potom vyjadríme gestom to samozrejmé uchopenie, na konci gesta to porozumenie (ruky trošku dopredu). Hláska (m) vyjadruje, že niečo je v súlade, že niečo súhlasí.

Bolo by krásne, keby sa to mohli naučiť aj slony, tí by to vedeli robiť tak krásne, natiahnuť chobot a potom ho vpredu zatočiť, to by bolo najdokonalejšie (m). Keby sme my to vedeli robiť týmto spôsobom, potom by sme mali to najkrajšie (m). Táto predstava napomáha prežitku hlásky (m).

Môžeme ho prežiť ešte aj v tom, že človek má nepríjemný pocit, keď pred neho predstúpi niekto s orlím nosom. Voči ľuďom s orlím nosom sa cítime trošku trápne, pretože máme pocit, že nás chápu skrz naskrz (a to je trochu nepríjemné), pretože orlí nos je zadržané, zamrznuté gesto pre (m).